wtorek, 25 września 2012

Projekt: Kolektor Zbiorczy "Odra"

Witam. Obecnie trwa renowacja kolektora "Odra". Przeprowadza ją firma Ziajka http://www.ziajka.pl/ Do wnętrza starej betonowej konstrukcji dzwonowej o wymiarach 3,35x2,97m zostanie wprowadzona rura GRP fi2400 produkcji firmy Amitech. Dzisiaj odbyło się pierwsze wejście do kolektora. Zdjęcia zostaną udostępnione niedługo. Po szczegóły zapraszam na naszą facebookową stronę.

4 komentarze:

 1. Na szczęście nie cały kolektor wykładają tymi rurami , tylko fragment związany w budową wału przeciwpowodziowego na Kozanowie, przyznacie że po takich zabiegach kanały tracą urok i z ciekawej konstrukcji zmieniają się w bezduszną rurę i do tego plastikową...

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie tylko, renowacji będzie poddany także odcinek "Odry" za Ślęzą(rzeką), w kierunku oczyszczalni.

  OdpowiedzUsuń
 3. To dlatego w ostatnim czasie znowu masa ścieków jest wylewana na pola irygacyjne???

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie dlatego , ponieważ żeby odciążyć kolektor Odra na czas prowadzonych prac ( scieki są pompowanie bypasem ) zwiększono przepływ na pola irygacyjne, jest to ciągle możliwe tzn. puszczenie całości wrocławskich ścieków na pola irygacyjne , wystarczy tylko skierować je w Nowym Porcie zamiast do pompowni to do syfonu a potem trafią do nowej przepompowni w starym porcie , która ma nadal mozliwość tłoczenia ścieków na pola , to samo z północnej czesci miasta, zamiast pompować w strone nowego portu , pompuje się na pola, nie da się jedynie przekierowac ścieków z kolektorów Ślęza i Bystrzyca , które trafiają do kolektora Odra już za przepompowniami nowy/stary port .

  OdpowiedzUsuń