środa, 24 sierpnia 2011

Kolektor Podwale

Witam! Ostatni niezbyt często pojawiają się nowe wpisy. Nie oznacza to jednak, że nie działamy. Po prostu brakuje mi czasu aby nadrobić zaległości. Jednak obiecuję że do końca sierpnia wszystko znajdzie się na blogu. Następne wpisy będą o Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i jej kanałach burzowych, o zwiadzie kanalarskim kolektorów południowych, o zwiadzie w rejonie pl. Orląt Lwowskich, o kanałach burzowych i komorze w rejonie Auchana i czekoladowej oraz o burzowcu Strzegomskim. A na razie zapraszam do kolektora Podwale.

sprawdzenie kanału przed wejściem...

Kolektor podwale był poniemieckim kolektorem obsługującym część rejonu Piłsudskiego, Krakowską, Księże Małe i częściowo Brochów, częściowo gdyż Brochów został przez nową przepompownię przełączony do kolektora Ślęza. Ma wysokość ok. 1,5m. Niestety, został poddany renowacji w latach 90 i obecnie jest to betonowa rura, niemal identyczna z kolektorem Ślęza. Liczyłem na ciekawą wyprawę, a zastałem beton.

Studzienka...
Klamry nowiutkie, można spokojnie wchodzić. W środku czeka nas oszlamione dno i ostry prąd nieczystości.

Kanał...

W środku trzeba uważać, aby się nie poślizgnąć. Kąpiel w ściekach nie jest rzeczą najprzyjemniejszą...Rura praktycznie identyczna z kolektorem Ślęza...

Możliwe że kiedyś nim się przejdę, ale raczej nieprędko.

Opuszczamy kolektor Podwale. Szybko tu raczej nie wrócimy....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz