wtorek, 24 grudnia 2013

Burzowiec Tarnogajski-najdłuższy wrocławski burzowiec


Witam. Pustki panujące ostatnio na naszym blogu mogą sugerować, że umarliśmy. Nic z tego! Dalej żyjemy i działamy, ale obowiązki studenckie i rodzinne powodują brak czasu na eksplorację. Żeby zmienić tą sytuację, zebraliśmy się w sobie i wybraliśmy się wczoraj w odwiedziny do najdłuższego wrocawskiego burzowca-Burzowca Tarnogajskiego. Burzowiec ten to kanał ceglano-betonowy o przekroju prostokątno-kołowym (prostokątny wylot, kołowa reszta) i zmiennej średnicy (1400-1200 mm). Byłem już kiedyś w tym burzowcu, ale nie zrobiłem zdjęć, a teraz nadrabiam tą stratę:)

Burzowiec Tarnogajski został zbudowany w latach 80 jako odwodnienie dla okolicznych działek-do dzisiaj płynie nim bardzo niewiele wody, która uchodzi do rzeczki Brochówki. Ma on bardzo nietypowy wylot-prostokątny ceglany korytarz, zamykany na kratę. Przypomina to bardziej wejście do podziemi niż kanału:)

Inne ujęcie wylotu


Po krótkich poszukiwaniach znaleźliśmy także jedną ze studzienek burzowca z niespodzianką w środku-skrzynką pomiarową MPWiK.


Kanał w tym miejscu ma średnicę 1400 mm.


Na zakończenie tego krótkiego wpisu chcieliśmy życzyć wszystkim czytelnikom zdrowych, wesołych, rodzinnych świąt, powodzenia w nowym roku i spełnienia wszelkich Waszych marzeń.

Ekipa Wrocławskiej Grupy Kanalarskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz